Centrum Funduszy Europejskich
Aktualności
Szkolenia
Doradztwo
Jak pozyskać dotacje unijne
O nas
Kontakt

Wiadomość

Zakończyła się druga i zarazem ostatnia tura negocjacji Regionalnych Programów Operacyjnych dla województw: dolnośląskiego, pomorskiego, małopolskiego, wielkopolskiego oraz śląskiego.

Na ostateczne zatwierdzenie czeka jeszcze 11 programów regionalnych z pozostałych województw. Będą one przedmiotem negocjacji z Komisją Europejską w pierwszej połowie września.

 

 

Zatwierdzenie programów operacyjnych przez Komisję Europejską to jeszcze nie koniec procedury. Po przyjęciu ostatecznych wersji programów przez Zarządy Województw, Rada Ministrów podejmie uchwałę, określającą zakres i warunki dofinansowania programów. Kolejny krok to zawarcie tzw. kontraktów wojewódzkich - czyli porozumień pomiędzy Ministerstwem Rozwoju Regionalnego a Zarządami Województw o dofinansowaniu Regionalnych Programów Operacyjnych środkami z budżetu Unii Europejskiej i budżetu państwa. Dopiero wtedy samorządy będą mogły organizować nabory wniosków o dotacje.

 

 

Źródło: www.funduszestrukturalne.gov.pl

 

 

 

O nas

Logo Centrum Funduszy Europejskich

Wiemy, jak Cię przygotować, abyś mógł pozyskać środki na rozwój!

Pomagamy przedsiębiorcom, instytucjom samorządowym i organizacjom społecznym w skutecznym korzystaniu z funduszy pochodzących ze środków Unii Europejskiej i innych dostępnych źródeł finansowania.

Centrum Funduszy Europejskich '2004 - O autorach